Augur (REP) coin nedir nereden nasıl alınır?

Yazımız itibariyle yüzde 50 gib ibir yükseliş gösteren AUGUR yani REP coin merak edilir oldu. Bizde bununla ilgili derlediğimiz bilgiyi size sunmak istedik.

Augur Türkçe’de Kahin anlamına gelir. Reputation (REP) kelimesi “ün, şöhret” olarak Türkçe’ye çevrilebilir. Augur’un çalışma mantığında “Rep” itici güç olarak en önemli yeri alıyor. Kısaca, geleceğe dair tahminlerin oylanacağı ve doğru kehanete yatırım yapanların kazanacağı bir sistem olarak özetleyebiliriz Augur’u.

Augur Nasıl Çalışır?
Genel çalışma mantığını bahis ya da ikili opsiyon gibi bilindik sistemlere benzetmekte aslında bir sakınca bulunmuyor. Buraya kadar yaptığımız açıklama sonrasında “bu kadar mı?” dediğinizin farkındayım. Ancak her zaman unutmamanız gereken şey, şeytanın ayrıntıda gizli olduğu gerçeğidir. Bugüne kadar alışkın olduğumuz tüm sistemlerde, tahmin edilecek sonuçlar belirli bir merkezden çıkar. İki futbol takımının karşılaşma sonucu tahminleri, doların 1 saat içerisinde değerinin yükselip düşeceği tahminleri ve bunlara verilen oranlar belirli merkezlerce yönetilir. Augur, hiçbir merkezi otoriteye bağlı olmaksızın, Ethereum alt yapısında kendiliğinden çalışacak olan bir kontrata dayanıyor. “Recep Tayyip Erdoğan 2017 yılı sonunda başkan olacak mı?” sorusu Augur’da bir kehanet olarak herhangi bir kullanıcı tarafından oluşturulacak ve “evet” – “hayır” oylamaları ile toplum tarafından oylanacak. Sonuçta verilen tarihte ortaya çıkan durum, “Rep” sahipleri tarafından onaylanacak ve doğru kehanette bulunanlar ile doğru tahminin gerçekliğini onaylayan dürüst rep sahipleri sistem tarafından otomatik olarak ödüllendirilecek.

Sistemde istediğiniz her şeyin geleceğe dair kehanetini tahmin konusu yapabilirsiniz. Bu durumun doğuracağı olumlu/olumsuz sonuçları şu anda kestirmek mümkün değil. Ancak, projenin tutması durumunda çok ilginç olaylara şahit olacağımız garanti gibi duruyor. Merkezi bir otoriteye “güvenmek zorunda kalmadan” gerçeklerin ortaya konmasında kalabalığın bilgeliğine güvenen sistem, ” Gelecek hakkında bir erken uyarı sistemi” sloganını kullanıyor.

Augur nereden alınır?

Binance’ye kayıt olarak Augur alabilirsiniz.

Binance’ye kayıt olmak için tıklayınız.

 

Leave a Comment