Bitcoin 2000 dolar altına düşer mi?

Lider kripto para birimi Bitcoin, oldukça kötü bir 2018 yılı dördüncü çeyreği sonrası, 2019 yılına bir nebze olsun umut ve 4.000 dolar üzerinde tutunabileceğinin işaretleri ile giriş yaptı.

Sıkı bir Bitcoin destekçisi olduğu bilinen ünlü analistlerden Tone Vays ise, başka bir kripto para analisti ve ekonomisti olan Princeton mezunu Murad Mahmudov ile 2019 yılının ilk günlerine özel piyasa değerlendirmesi yaptı. 130 dakika süren ve çok farklı konuların da konuşulduğu videoda şüphesiz en ilgi çekici nokta, Mahmudov’un yaptığı Bitcoin fiyat tahmini oldu. Bunun yanı sıra konuşmanın önemli noktalarına Astatine isimli kullanıcının derlediği ilgili gönderiden de ulaşmak mümkün.

Mahmudov, Bitcoin’in hala uzun vadeli bir tutunma noktası arayışında olduğunu ve dünyanın ilk kripto para biriminin büyük ihtimalle 1.800 dolar ile 2.400 dolar seviyesi arasında dip seviyeyi bulabileceğini ifade etti. Bitcoin’in 2.000 dolar seviyesine inmek için kaybetmesi gereken %50’lik değer, dünyanın sonu olmasa da büyük ihtimalle 6.000 dolar seviyesinin aşağısına inilmesi ile benzer bir psikolojik etki oluşturabilir. Mahmudov, kendisine göre Bitcoin’in en büyük psikolojik destek hattı olan 1.000 dolar seviyesinin aşağısına inilemeyeceğinden %100 emin olduğunu ancak yine de asıl dip seviyeye 3.200 dolarda bile erişilemediğini ifade etti.

Mahmudov’un yanı sıra Morgan Creek’in kurucu ortaklarından Anthony Pompliano da, Bitcoin’in 2.500 dolar ile 3.100 dolar arasında durulabileceğini ifade etmişti. İbreler 3.000 dolar altını gösterse de, dün yaşanan ivme ile hala 4.000 dolar üzerine çıkmakta ısrarcı olduğunu gösteren Bitcoin, 2019 yılında beklenen bir çok gelişme ile tam tersi ciddi bir yükseliş de yakalayabilir.

kaynak:koinbulteni.com

TAVSİYE ETTİĞİMİZ LİNKLER

Aşağıdaki güvenilir ve yüksek hacimli borsalara üye olmanızı tavsiye ederiz

Kucoin borsasına kayıt olmak için tıklayın

Binance borsasına kayıt olmak için tıklayın

Crytopia borsasına kayıt olmak için tıklayın

Bibox borsasına kayıt olmak için tıklayın

Upcoin borsasına kayıt olmak için tıklayın

Bizi ayrıca TwitterFacebook ve Telegram‘dan takip edebilirsiniz

Leave a Comment