Bitcoin çökerse yerini hangi coin alır?

Bitcoin’in toplamda olduğu gibi piyasa riski de rekor kırdı, kripto sahipleri ve hatta Bitcoin taraftarları bunu fark etti. Çok önemli bir soru şu anda masada: Kripto ailesinin bir vaftiz babası olarak BTC’nin yerini tutabilecek HERHANGİ bir kripto-para birimi var mı?

Rekabet etmek için yarışan rakipler var ve 2018’den önce kripto paraların bir kısmına oldukça yakın çarpışmalar görebiliyoruz. Yani, muhtemelen, şu üç kriptopara, Bitcoin’in en güçlü rakiplerinden biri,ve içlerinden biri tahtı alir.

Ethereum
Her zaman ikinci sırada olan Ethereum, genellikle bir kripto balonunun potansiyel patlamasıyla hayatta kalabilecek projelerden biri olduğu söylenir. Ancak piyasa kapısındaki iki numara, BTC’nin % 43’ü anlamına geliyor ve 2017’nin sonunda, ETH, inanılmaz derecede yüksek bir fiyat artışı veya hatta bir sıçrama yaptı – neredeyse % 9000 arttı.

Ethereum blok zincirindeki günlük işlem sayısı, Bitcoin faaliyetinin üç katından fazla olan 600.000’den fazladır.

Halen bir sebepten ötürü Bitcoin topluluğunun aksine, herhangi bir resmi liderde bulunmuyor – Satoshi Nakamoto’nun şu ana kadar gerçek bir insandan daha fazla bir efsane olduğunu söyleyelemi – Ethereum topluluğuna genç, ama çok iyi bilinen kripto ünlü Vitalik Buterin başkanlık ediyor .

Topluluk her gün büyüyor ve bu adamlar aktif ve ciddi. Yüzlerce başlatılmış ve başarıyla tamamlanmış ICO’lar dışında, Ethereum geliştiricileri, halihazırda faaliyet gösteren, örneğin borsalar, oyunlar ve protokoller gibi çok sayıda merkezi olmayan uygulama yarattı.

Ve Ethereum için bu artı bir puan daha demektir, çünkü onlarca kripto olmayan şirket zaten Vitalik’e güvendi ve Enterprise Ethereum Alliance’a (EEA) katıldı. Microsoft, Cisco ve UBS gibi finans ve teknoloji örgütleri, Ethereum blok zincirine dayanan teknolojileri ve girişimleri teşvik etmek için birleşik güçlere sahiptir.

Bitcoin Cash
Teknik olarak, Bitcoin Cash bir çataldır, ancak bu gerçek piyasada 4. yeri işgal etmesini engelledi mi? Hayır!

Ağustos 2017’de doğmuş, Bitcoin blockchain’in bir çatalı olarak, Bitcoin Cash başlangıçta ve hemen BTC kullanıcılarının tüm üssüne ulaştı. BCH o zamandan bu yana % 750 daha yükseldi ve şu anda BTC pazar hacminin % 11,5’ini kazandı.

Bitcoin Cash, Bitcoin’i açıkça gölgelendirir, çünkü kripto tuzları gibi aynı madencilik ekipmanlarını da gerektirir. Şu anda, Bitcoin Cash blockchain’in hashtı, Bitcoin hashratının yaklaşık% 10’udur, ancak bu token BCH’nin piyasaya sürülmesinden beri artmaktadır. İlginç bir şekilde, karma dalgalanmalar günde iki kez % 20’ye ulaşabilir ve bu da madencilerin iki ağ arasında aktif geçişini gösterir.

Bitcoin Cash topluluğu, sadece Bitcoin madencilik gücünü çalmakla kalmaz, aynı zamanda çok fazla medyayı da çeker.Siz hiç Bitcoin.com veya Bitcoin Twitter hesabını incelediniz mi?

ABD Ticaret Bakanlığı bünyesindeki Ulusal Standartlar ve Teknoloji Enstitüsü, bir zamanlar BCH’nin “orijinal” Bitcoin olduğunu ve Bitcoin’in ise “çatal” olduğunu iddia etmiştir.

Kişiliğe gelince, Bitcoin Cash, tüm blok endüstrisinin en büyük yatırımcıları, adanmışlar ve lobiciler arasında ünlü Roger Ver vardır. Dahi girişimci ve multimilyoner, tüm kalbi, parası, coşkusu ve etkisi ile Bitcoin Cash’i destekliyor. Dünyanın her yerinde en sevdiği şifreleme parasını tanıtıyor ve BitPay ve Blockchain.info gibi önemli projelere yatırım yapıyor. BTC’yi yenmek için yakında kimin katılacağını kim bilebilir?

Litecoin
Litecoin, piyasa kapasitesiyle 5. sırada yer aldığı için basit değildir, Bitcoin’in piyasa kapasitesinin % 6,5’ine sahip ve 2017’ye göre % 5000’lik değer takdirini gösterdi.24 saat başına işlem sayısı,Bitcoin blockchain’in aktivitesinden hala sadece 5 kat daha azdır.

2011 yılında kurulan Litecoin, herkesin dikkatini çekmeyi başardı. Orada 1,6 milyon benzersiz LTC adresi var!

Ayrıca, Litecoin topluluk lideri Charlie Lee neredeyse Vitalik Buterin olarak görülür. Twitter hesabı bile ününü paylaşıyor ve 736.000 takipçiye sahip.

Ayrıca, Litecoin ve Bitcoin API’sinin uyumlu olması nedeniyle, Litecoin, Bitcoin blockchain’i destekleyen uygulamalara kolayca entegre edilir. Ödeme onayı daha hızlıdır ve ücretler diğer blokajlarda olduğu kadar yüksek değildir ve bu kesinlikle Litecoin’i küçük alışverişlerde kullanılan en uygun cryptocurrency yapmıştır. Şimdiye kadar Litecoin Bitcoin ücretlerini yenen ilk kriptodur!

Sonuç olarak, Bitcoin hala çok yüksek seviyede oturuyor, ancak sanayi ve altyapı geliştirme bir gün altcoin vendetta’ya neden olabilir ve en azından tahta aday gözünü dikmiş üç aday var.

kaynak:cryptodaily.co.uk

Leave a Comment