ETN (Electroneum) Coin nedir nasıl alınır?

Kripto dünyasındaki en zorlu işlerden birisi madencilik yapmaktır. Düzinelerce bilgisayar sistemi kurmak elektrik tesisatı döşemek, soğutma sorunları ve gelen elektrik faturası da cabasıdır. Sizde belki madenciliği düşündünüz ama zorlukları görünce vazgeçtiniz. Fakat ETN coin artık bu madenciliği bu kadar zorluk yerine direk cebimize sokuyor. Yani artık madencilik cep telefonlarında. Peki ama bu ETN Coin nedir ve neler vaad etmektedir?

Electroneum’un Farkı Ne?
Electroneum’un kurucusu ve deneyimli teknoloji girişimcisi Richard Els “Daha önce hiç satın almayı denediniz mi bilmiyorum. Herhangi bir alışverişi Bitcoin ile yapmak gerçekten zor! Dünyanın ihtiyaç duyduğu şeyin, erişmesi ve kullanması kolay bir kripto para olduğunu anladım. Sıradan bir mobil kullanıcıyı düşünülerek Electroneum’u geliştirdik.” şeklindeki açıklamasıyla pek çok soruyu cevaplıyor aslında.

Electroneum‘un mobil hedefli olduğunu söylemiştik. En büyük farkı ve kolaylığı burada zaten. Bunun dışında bitcoin’den daha yüksek bir toplam arz ile, daha anlaşılabilir bir işlem sunmayı planlıyor.

Electroneum, hızlı mikro işlemleri mümkün kılar ve farklı oyunlar, uygulamalar, kullanıcılar arasında kolayca aktarılabilir. Android ve Apple tüm telefonlara indirilebilir bir mobil uygulaması mevcut.

Ethereum gibi mevcut blok zincirleri temel alan birçok şifreli para biriminin aksine, kendi amaçlı blok zinciri mevcut. Blok zinciri orijinal bitcoin eşliğinde kaynak koduna dayanır.

Electroneum Nasıl Alınır?
Cryptopia sitesinden bir hesap açarak işe başlayabilirsiniz. Şimdilik yalnızca Yeni Zelanda bankalarından ödeme aldıkları için bitcoin, litecoin gibi başka bir coin ile sisteme giriş yapabiliyoruz. Günlük sabit bir limiti var. o yüzden kimlik vs. göndermenize gerek kalmadan alım satıma başlayabilirsiniz.

Bitcoin satan herhangi bir borsa veya aracıdan bitcoin alabilirsiniz. Direk bitcoin’in sitesinden, btcturk, paribu vb sitelerden de alım yapabilirsiniz.

Tek yapmanız gereken, satın almadan önce, cryptopia sitesinde sağ üst köşede kullanıcı isminizin yanında yer alan bitcoin simgesine tıklayıp “balance” linkini tıklamak. Oradan “search” kısmına btc (bitcoin) yazıp karşınıza gelen yazılardan “action” kısmının altında yer alan yeşil oka tıklamak ve açılan sayfadaki “deposit address” yazan bölümde yer alan kodu kopyalamak.

Crytopia borsasına üye olmak için tıklayın

ETN coin başta söylediğimiz gibi bizlere cepten madencilik imkanı sunuyor. Yapacağınız tek şey Google Play’den Electroneum uygulamasını indirmek ve kayıt adımlarını takip etmek. Bu uygulama ile şu anda günde 10-15 etn civarı biz kazma işlemi yapılıyor. Belki yüksek güçlü bilgisayarlara göre kazım az olabilir ama hiç uğraşamadan coin kazanmış olacaksınız ve ilerde etn coinin değerlenme ihtimalini de düşünmek gerekir. Ayrıca evdeki tabletlerle de bu kazım işini yapabilirsiniz. Yapacağınız internetten Electroneum APK dosyasını indirip tabletinize kurmak. Yalnız bilmeniz gereken bu tablet içinde ayrı bir telefon hattınızın olması gerekir. Bunu da galiba çevredeki anne babadan teyze amacadan temin edebilirsiniz:)

Sizden küçük bir isteğimiz ise uygulamayı açtıktan sonra CDCB79 kodunu referal bömlümündeki“ENTER A CODE” yazan yere girmeniz. Sitemiz de küçük bir fayda sağlamış olacaksınız. Böylelikle sizlere daha orijinal ve faydalı bir içerikler  sunmuş olalım. Şimdiden çok teşekkürler. Sorularınızı yorum kısmından veya twitterdan iletebilirsiniz.

Leave a Comment