Hangi kripto paralara yatırım yapalım?

Kripto para sayları gün geçtikçe artıyor. Haliyle hangisi güvenli hangisine yatırım yapmak mantıklı gibi sorular akıllarda dolaşıyor. Size bununla ilgili bir kaç fikir vermek amacıyla bir yazı araştırması yaptık. Ama her zamanki gibi yatırım tavsiye değil lütfen bunu unutmayalım. Mutlaka kendinizde piyasa araştırması yapın.

NEM

İki dolara çıkmışken ciddi bir düşüş yaşadı. Değerini büyük oranda kaybetti bu nedenle eski değerine ulaşması için 5 kata kadar yükselme yaşayabilir. Bu muhtemelen olacak gibi görünüyor. Haklenme sonucu ciddi miktarda NEM hackerların  eline geçti ve NEM güven kaybı yaşayarak değerini yitirdi. Hacklenme sonucu çalınan NEM’in değeri 500 M dolar değerindeydi. Fakat her şeye rağmen NEM mevcut sistemler arasında en iyilerden biri ve kısa sürede değerini geri kazanacaktır.

ICON

ICON geçtiğimiz bir kaç ayda değerini yitirmiş ilk 30 coin arasındaki coinlerden biridir. Uzun süredir  pazarda ve milyarlarca dolarlık bir potansiyeli var. Evet şu anda ICON değerini yitirdi fakat kısa sürede tekrar eski yüksek değerine ulaşması şaşırtıcı olmaz.

 

Ethos

11 dolardan 3,5 dolara inerek değerinin %66’sını yitirdi. Bu büyük değer kaybının sonuna gelindi. Bununla birlikte konunun uzmanlar şu anda mevcutları arasında en iyi cüzdanlardan birine sahip ve gelecek vaadediyor.

Substratum

Diğer kripto paralarla karşılaştırıldığında Sabstratum 3 dolar gibi bir değere çıkıp sonra değerini büyük oranda kaybeden nadir coinlerden biridir. Bununla birlikte uzmanlara göre devrimci merkeziyetsiz sistemleri büyük bir gelecek vadediyor.

High Performance Blockchain

Burada ICON ile aynı hikayeyi görüyoruz. Saniyede milyonlarca işlem kapasitesi ile hem yazılımsal hem de donanımsal cüzdana sahip olması nedeniyle gelecek vadeden coinlerden biri olarak öne çıkıyor.

Theta Token

Çok düşük bir pazar hacmi var. HPB ve ICO’a benzer bir durumu burada da görüyoruz. Sadece ocak ayından beri piyasada ve arkasında sağlam bir firma var.

Internet Node Token

Bu coin burada saydıklarımız arasında en ucuz coinlerden biri. Sadece 38 M dolar bir pazar hacmine sahip ve değerinin çok altında görünüyor. Eski zirve değerine ulaşmak için 4 kat bir artış yaşaması gerek. IOT alanında aktif olarak faaliyet yürütiyor.

Kaynak: Cryptodaily

Leave a Comment