Maker Coin nereden nasıl alınır?

sistemi dahilinde Dai üretiminde işlem ücretleri MKR ile ödenir. MKR’nin hizmet token’i özelliği buradan geliyor. Ödeme yapıldığında token yakılır. Böylece toplam token sayısı azalmış olur. Dai’ye olan talep artışı MKR’ye talebi de artırır.

MKR, yönetim token’ı olarak Maker sisteminin iş mantığı ve risk yönetimi oylamasında kullanılıyor. Risk yönetimi sistemin başarısı ve sürdürülebilirliği açısından son derece önemli. Her teminat varlığı için özel kalemlerde oylama yapılıyor. Tüm MKR sahipleri istediği teklif için oy kullanabilir, oyunu istediği zaman geri çekebilir veya yeni bir teklifte bulunabilir. En çok oyu alan teklif aktive edilerek sistemin risk parametrelerinde değişiklikler yapılabilir. Platformda güvenliği sağlamak adına, teklif aktive edildikten sonra kısa süreliğine “güvenlik gecikmesi” yaşanır.

Platform ekibi platformun ve Dai’nin geleceğine, Maker topluluğuna danışarak karar veriyor. Geliştirilecek merkezsiz uygulamayla birlikte Metamask, Mist ve Parity kullanarak MKR ile oylama yapılabilecek. Platforma ileride daha gelişmiş özelliklerin gelmesi planlanıyor. Oyların vekil oy kullanıcıya devredilmesi ve soğuk depoda tutulan MKR token’larıyla güvenli bir şekilde oy kullanılması bunların başında geliyor.

Nereden Alınır?
Toplam 1 milyon MKR token’inin yaklaşık 618 bini dolaşımda. MKR token’i yüksek fiyatıyla dikkat çekiyor. 21 Ocak 2018’de 1687 dolarla tüm zamanlar rekorunu kıran MKR yazının hazırlandığı sırada 735 dolardan işlem görüyor. MKR 454 milyon dolarlık piyasa değeriyle kripto paralar listesinin 41. sırasında yer alıyor. MKR token’lar OKEx ve Bibox borsalarından temin edilebilir.


——————————————————————————————————————————

TAVSİYE ETTİĞİMİZ LİNKLER

Aşağıdaki güvenilir ve yüksek hacimli borsalara üye olmanızı tavsiye ederiz

Binance borsasına kayıt olmak için tıklayın

Kucoin borsasına kayıt olmak için tıklayın

Crytopia borsasına kayıt olmak için tıklayın

Bibox borsasına kayıt olmak için tıklayın

Upcoin borsasına kayıt olmak için tıklayın

Bizi ayrıca TwitterFacebook ve Telegram‘dan takip edebilirsiniz

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir