Nebulas ( NAS ) coin nedir? Nereden nasıl alınır?

Blockchainde merkezsiz bir arama platformu sunun Nebulas coin (Nas Coin) geliştirici ekibiyle olsun sunduğu vizyonla umut vaad eden projelerden biri olarak duruyor.

Piyasadaki lider kripto paralar Bitcoin ve Ethereum “eşten eşe ödemeyi” ve “akıllı sözleşmeleri” Blockchain ekosistemine başarılı bir şekilde yerleştirdi. Blockchain’e dayanan birçok projenin meydana getirilmesiyle bu yeni teknolojinin kullanım alanları da giderek genişliyor. Böylece her geçen gün büyümeye devam eden sektörde yeni ihtiyaçlar meydana geliyor. Nebulas ekibi mevcut Blockchain teknolojileri için bazı gereklilikler tespit etti ve bunlara yönelik bir platform meydana getirdi. Blockchain’lerdeki uygulamalara yönelik değer tespitinin yapılması, bir Blockchain’in kendisini geliştirebilmesi ve son gelişmelere ayak uydurabilmesi, Blockchain ekosisteminde bulunan herkes için uzun vadeli ve sağlık bir ekosistemin meydana getirilmesi bu gereklilikler arasında yer alıyor.

Nebulas projesi Blockchain teknolojisinin daha iyi kullanılabilmesi amacıyla 2017 yılında Singapur merkezli olarak başlatıldı. Nebulas ana ağında gerçekleşen işlemlerin miktarı zaman zaman Ethereum ağındaki işlemlerle rekabet eder değerlere ulaşıyor.

Kripto para kullanıcılarının çoğu Nebulas’a “yeni Google” yakıştırmasını yapıyor. Ancak bu ikili arasında temel farklılıkların olduğu aşikar. Google günlük kullanıma yönelik bir arama motoruyken Nebulas ise Blockchain’ler arasında merkezsiz uygulama (dApp), akıllı sözleşme ve kullanıcıların varlıklarını aramaya yönelik tasarlanmış. Bir ERC-20 token’i olarak yola koyulan Nebulas geçtiğimiz aylarda ana ağını (mainnet) başlatarak bağımsız bir hale geldi.

Nebulas (NAS) nereden alınır?
Nebulas ekibinin amacı Blockchain teknolojisinden faydalanarak kullanıcılara daha özgür ve eşitlikçi hayat olanakları sunmak. NAS token’leri çeşitli borsa platformlarından edinebilmeniz mümkün. Bu platformların başında Huobi, OKex ve Gate.io geliyor.

Leave a Comment