Piyasada olumlu havanın sebebi ne?

Kripto para birimleri piyasalarında görülen artış eğilimi, en yüksek hacimli 10 kripto para biriminden son 24 saatte altısının düşmesiyle hafif sarsılırken, Piyasanın en yüksek hacimli kripto para birimi Bitcoin 4 bin dolar üzerindeki seyrini korudu.

Söz konusu gelişmeler kapsamında Avustralya yönetiminin, dağıtılmış defter teknolojisinde küresel lider olmak amacıyla ulusal bir blockchain stratejisi geliştireceği açıklandı. Avustralya Endüstri Bilim, Endüstri ve Teknoloji Bakanlığı, gelişmekte olan endüstri için 100 bin dolar ayrıldığını duyururken, söz konusu blockchain stratejisinin yaptırım, yetenek ve kapasite inşası, yenilik ve uluslararası rekabet ve işbirliğine yatırım alanlarına odaklanacağı belirtildi.

Gelişmelerin ardından piyasanın belirleyicisi Bitcoin, son 24 saatte yüzde 0.07 artışla 4 bin 17 dolardan işlem gördü ve 70 milyar 694 milyon dolarlık piyasa hacmiyle piyasanın yüzde 50.8’ini oluşturdu.

Hafta sonu piyasanın en büyük 10 kripto para biriminde görülen artış hızı hafif sekteye uğradı ve son 24 saatte yüzde 0.07, yüzde 6.62, yüzde 0.80 ve yüzde 0.14 ile sırasıyla yalnızca Bitcoin, Bitcoin Cash, Stellar ve TRON yükseldi. En yüksek hacimli 100 kripto para biriminden de son 24 saatte 59’u arttı ve artışa yüzde 12.67 ile 80’inci sıradaki GXChain öncülük etti.

kaynak:hürriyet.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir