Türk bilgisayar mühendisinden yeni kripto para projesi “Avalanche”

Dün akşam Youtube’de kripto para kanalı kriptosözlük’e konuk olan Emin Gür Sirer bir çok coinin üst özelliklerini birleştirecekleri yeni bir kripto proje üzerinde çalıştıklarını duyurdu.

Sirer, yaklaşık 1.5 saat süren yayında Blockchain ve kripto paralara dair birçok önemli konuya değindi.

Yayının bir bölümünde Sirer, Mayıs ayında duyurulan lider geliştiricisi olduğu Avalanche protkolünden bahsetti. Türkçe’de “Çığ” anlamına gelen Avalanche’in teknolojisinin çok hızlı karar alabildiğini, hem Nakamoto hem de klasik konsensüsün en iyi özelliklerini barındırdığını ve madencilik gerektirmediğini belirten Sirer, şöyle konuştu:

“Kriptoda yaklaşık 50-100 bin kişinin karar alma mekanizmasında yer alması görülmüş değil. Bitcoin’in bütün blok zinciri 19 kişinin elinde. Ethereum’un blok zinciri 11 kişinin elinde. Herkesin dalga geçtiği EOS, 21 kişinin elinde. Avalanche’ın kurabileceği sistemler en aşağı yüzlerce, umarım binlerce, hatta milyonlarca kişinin direkt katılarak kararlar alabileceği sistemler. Bu çok ilginç bir sonuç. Bundan dolayı da çok heyecanlıyım. Bunun üzerine bir coin kuracağız. Şu sıralar gece gündüz onun üzerine çalışıyorum. Coin’in ismi Ava. Avalanche’nin Ava’sı. Ava giden avlanır, diyor bütün arkadaşlarım, ne yapalım öyle oldu.”

‘Saniyede on binlerce işlem yapabiliyor’
Sirer, sözlerine şöyle devam etti:

“Avalanche saniyede on binlerce işlem yapabiliyor. Kredi kartları bile daha yavaş kalacak. Elektrik harcamıyor, madencilik diye bir olay yok. Her açıdan teknik olarak Bitcoin’in ve Ethereum’un üzerinde olduğunu düşündüğüm bir sistemi kurmakla uğraşıyoruz. ICO olur mu, olmaz mı emin değilim ama ön satış olacak. ICO’lara kötü gözle bakılmaya başlandı. Çoğu insan ilgisini kesmeye başladı. Ayrıca akıllı sözleşme desteği de sunacağız.”

kaynak:uzmancoin.com

Röportajın tamamını aşağıdan izleyebilirsiniz


———————————————————-

TAVSİYE ETTİĞİMİZ LİNKLER

Aşağıdaki güvenilir ve yüksek hacimli borsalara üye olmanızı tavsiye ederiz

Binance borsasına kayıt olmak için tıklayın

Kucoin borsasına kayıt olmak için tıklayın

Crytopia borsasına kayıt olmak için tıklayın

Bibox borsasına kayıt olmak için tıklayın

Upcoin borsasına kayıt olmak için tıklayın

Bizi ayrıca TwitterFacebook ve Telegram‘dan takip edebilirsiniz

Leave a Comment